Dažniausiai užduodami klausimai

·       Iki kada galiu registruotis?

Kursai vyks iki 2022 metų lapkričio 29 dienos. Nuolatos yra formuojamos naujos grupės, todėl galite registruotis, VIGI komanda susisieks su Jumis ir aptars visas detales dėl starto mokymuose.

·       Kiek laiko trunka mokymai?

Mokymų kurso trukmė yra 6-9 mėnesiai, tai priklauso nuo kiekvienos grupės individualiai. Kadangi visi asmenys yra dirbantys, visi užsiėmimai bus derinami pagal mokymų dalyvių galimybes bei poreikius.

·       Kuriuose miestuose galima mokytis programuoti?

Mokymai vyksta didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

·       Ar man reikės mokėti už programavimo kursus?

Projektas yra visiškai finansuojamas Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, todėl visas mokymų kursas yra nemokamas.

·       Kokie asmenys gali dalyvauti mokymuose?

Projekte gali dalyvauti šiuo metu dirbantys asmenys, kurie turi noro bei galimybes išmokti programavimo bei yra linkę pakeisti savo darbą, persikvalifikuoti pagal programuotojo specialybę mokymų pabaigoje. Būtina paminėti, jog mokymų dalyvis savo darbo vietą turi išsaugoti visų mokymo kursų metu, kitu atveju toliau mokymuose dalyvauti negalėsite.

Pasikeitus aplinkybėms, šiuo metu mokymuose startuoti gali tik asmenys dirbantys privačiame sektoriuje.

·       Ar mokymosi kursą galėsiu suderinti su darbu?

Taip, kadangi visi mokymų dalyviai yra dirbantys, visi užsiėmimai bus organizuojami atsižvelgiant į tai bei dalyvių galimybes ir poreikius.

·       Kokia pagalba bus teikiama įsidarbinant?

Pasibaigus mokymų kursui padėsime Jums adaptuoti savo gyvenimo aprašymą (CV) šiuolaikinei darbo rinkai, kartu su Jumis aptarsime galimus darbo pasiūlymus bei stengsimės eliminuoti potencialias grėsmes (viešoji erdvė, darbo pokalbis ir t.t.). Taip pat, remiantis Jūsų mokymosi rezultatais nustatysime Jūsų karjeros galimybes, imituosime darbo pokalbį bei įsivertinsime rinkoje esantį atlyginimą.

·       Kokios mano atsakomybės ir įsipareigojimai?

Projektas „Renkuosi programuoti“ yra skirtas dirbančiųjų asmenų persikvalifikavimui, todėl numatyta, jog projekto dalyviai (Jūs) turi išsaugoti darbo vietą viso kurso metu. Taip pat, Jūs įsipareigojate siekti persikvalifikuoti pagal naujai įgytą profesiją, tai reiškia, jog praėjus ne ilgiau kaip trims mėnesiams po mokymų pabaigos, Jūs sieksite įsidarbinti pagal naują įgytą specialybę ir naujoje darbovietėje išdirbti ne trumpiau kaip tris mėnesius.

·       Ar baigęs(-usi) mokymų kursą galiu likti savo dabartinėje darbovietėje?

Taip, galite išsaugoti savo darbo vietą, tačiau tik tuo atveju, jeigu keičiasi Jūsų pareigos ir yra iš naujo pasirašoma Jūsų darbo sutartis. Pavyzdžiui, jeigu šiuo metu Jūs esate programuotojas IT įmonėje, tačiau norite pasikelti savo kvalifikaciją ir patobulėti, Jūs galite sėkmingai dalyvauti mokymuose, tačiau po mokymų Jūs turėtume užimti kitas pareigas, tarkim, vyr. programuotojo ir naujai pasirašyti darbi sutartį.

·       Dirbu su individualios veiklos liudijimu, ar galiu dalyvauti projekte?

Asmenys dirbantys su individualios veiklos liudijimu projekte dalyvauti negali. Darbiniai santykiai turi būti paremti santykiais tarp darbuotojo ir darbdavio sudarant sutartį.

Neradote atsakymo į Jums rūpimą klausimą? Susisiekite su mumis el.paštu renkuosiprogramuoti@vigi.lt. Atsakysime į visus Jums iškilusius klausimus!