Dažniausiai užduodami klausimai

·       Iki kada galiu registruotis?

Numatoma mokymų kursų pradžia 2021 metų kovo mėnuo, visa informacija dar bus tikslinama ir nuolat atnaujinama. Kursai bus vykdomi iki 2022 metų pabaigos, todėl laiko apsisprendimui dar yra.

·       Kiek laiko trunka mokymai?

Mokymų kurso trukmė yra 6-9 mėnesiai, tai priklauso nuo kiekvienos grupės individualiai. Kadangi visi asmenys yra dirbantys, visi užsiėmimai bus derinami pagal mokymų dalyvių galimybes bei poreikius. Numatomas užsiėmimų laikas yra 2-6 akademinės valandos per dieną.

·       Kuriuose miestuose galima mokytis programuoti?

Mokymai vyks didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

·       Ar man reikės mokėti už programavimo kursus?

Projektas yra visiškai finansuojamas Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, todėl visas mokymų kursas yra nemokamas.

·       Kokie asmenys gali dalyvauti mokymuose?

Projekte gali dalyvauti šiuo metu dirbantys asmenys, kurie turi noro bei galimybes išmokti programavimo bei yra linkę pakeisti savo darbą, persikvalifikuoti pagal programuotojo specialybę mokymų pabaigoje. Būtina paminėti, jog mokymų dalyvis savo darbo vietą turi išsaugoti visų mokymo kursų metu, kitu atveju toliau mokymuose dalyvauti negalėsite.

·       Ar mokymosi kursą galėsiu suderinti su darbu?

Taip, kadangi visi mokymų dalyviai yra dirbantys, visi užsiėmimai bus organizuojami atsižvelgiant į tai bei dalyvių galimybes ir poreikius.

·       Kokia pagalba bus teikiama įsidarbinant?

Pasibaigus mokymų kursui padėsime Jums adaptuoti savo gyvenimo aprašymą (CV) šiuolaikinei darbo rinkai, kartu su Jumis aptarsime galimus darbo pasiūlymus bei stengsimės eliminuoti potencialias grėsmes (viešoji erdvė, darbo pokalbis ir t.t.). Taip pat, remiantis Jūsų mokymosi rezultatais nustatysime Jūsų karjeros galimybes, imituosime darbo pokalbį bei įsivertinsime rinkoje esantį atlyginimą.

·       Kokios mano atsakomybės ir įsipareigojimai?

Projektas „Renkuosi programuoti“ yra skirtas dirbančiųjų asmenų persikvalifikavimui, todėl numatyta, jog projekto dalyviai (Jūs) turi išsaugoti darbo vietą viso kurso metu. Taip pat, Jūs įsipareigojate persikvalifikuoti pagal naujai įgytą profesiją, tai reiškia, jog praėjus ne ilgiau kaip trims mėnesiams po mokymų pabaigos, Jūs turite įsidarbinti pagal naują įgytą specialybę ir naujoje darbovietėje išdirbti ne trumpiau kaip tris mėnesius.

·       Ar baigęs(-usi) mokymų kursą galiu likti savo dabartinėje darbovietėje?

Taip, galite išsaugoti savo darbo vietą, tačiau tik tuo atveju, jeigu keičiasi Jūsų pareigos ir yra iš naujo pasirašoma Jūsų darbo sutartis. Pavyzdžiui, jeigu šiuo metu Jūs esate programuotojas IT įmonėje, tačiau norite pasikelti savo kvalifikaciją ir patobulėti, Jūs galite sėkmingai dalyvauti mokymuose, tačiau po mokymų Jūs turėtume užimti kitas pareigas, tarkim, vyr. programuotojo ir naujai pasirašyti darbi sutartį.

·       Dirbu su individualios veiklos liudijimu, ar galiu dalyvauti projekte?

Asmenys dirbantys su individualios veiklos liudijimu projekte dalyvauti negali. Darbiniai santykiai turi būti paremti santykiais tarp darbuotojo ir darbdavio sudarant sutartį.

·       Ar būtinai turėsiu dirbti programuotoju?

Ne, baigus mokymus nėra būtina dirbti programuotoju IT įmonėje, galite užimti kitas panašaus pobūdžio pareigas, kurios reikalauja programuotojo išsilavinimo arba IT žinių.

Neradote atsakymo į Jums rūpimą klausimą? Susisiekite su mumis el.paštu renkuosiprogramuoti@vigi.lt. Atsakysime į visus Jums iškilusius klausimus!